Petra Svoboda: Femme Fatale z televizní obrazovky

Petra Svoboda.jpg

Petra Svoboda

Beauty Report

Tři pravidla, kterými se okouzlující moderátorka v životě řídí, skvěle vystihují její osobnost: buďte nezávislá, naučte se odpouštět a pracujte na sobě. Tahle známá a oblíbená kráska si plní své sny, i proto nedávno přidala ještě k práci moderátorky televizních novin na TV Nova moderování nového lifestylového magazínu Život ve hvězdách. Povídali jsme si s ní o kráse, jejích rituálech, volném čase i srdcovkách.  

Prozraďte nám, jaké salonní beauty procedury si pravidelně dopřáváte?

Petra: Samozřejmě, že jako každá žena nevynechávám pravidelnou péči o vlasy v kadeřnickém salonu. Pečuji také o svoje nehty a to nejen tak, že docházím na manikúru, ale dopřávám si i pravidelnou pedikúru. Nesmím zapomenout ani na řasy… Co ale opravdu miluji, jsou masáže. Úplně nejradši mám masáž reflexní, v poslední době pravidelně navštěvuji Taman Sari Royal Heritage Spa. V minulosti jsem chodila také do A2C Anti-Aging Clinic na hollywoodské koktejly mládí, což jsou takové speciální infúze na dodání energie, které působí na celkovou regeneraci a rejuvenaci organismu.

 

Jako tvář z obrazovky jistě trávíte většinu pracovního dne nalíčená…

Petra: …máte pravdu. Ve chvílích volna se proto líčím minimálně, maximálně si zvýrazním si obočí a volím lehký make-up. Vše je dané typem mojí práce a tím, že každý druhý den mám na sobě hutnější televizní make-up, a proto se snažím pleti ulevit, když mám volno. V maskérně jsme ale vždy používali kvalitní make-up, nejprve Double Face od Estée Lauder a nyní lehčí make-upy od Armaniho.

Jaký je tedy váš soukromý tip, jak udržet pokožku obličeje krásnou a mladistvou?

Petra: Na doporučení našich maskérek používám krém s výtažky okurky DayWear od Estée Lauder, který pokožku skvěle hydratuje. Dbám samozřejmě také na pečlivé odličování, které je základ zářivé pokožky. Moc ráda používám sestavu od Lancôme – na oči dvoufázový odličovač a na obličej jejich micelární vody.

Petro, máte také krásné zdravím zářící vlasy, jak o ně pečujete?

Petra: Jak jsem říkala, pravidelně navštěvuji kadeřnický salon a to pražský YES VIP. Pravdou je, že mám už delší dobu své přirozené vlasy nastavené systémem pásků, který jsou při prodlužování délky asi nejšetrnější možnou variantou. Vyhovuje mi totiž, že i tak moje vlasy dorůstají, jak mají. Každý měsíc si v salóně ještě dopřávám proceduru s aplikací výživné masky, díky níž moje vlasy zůstávají v dobré kondici. Co se týče domácí péče, důvěřuji kaviárové řadě šamponu a kondicionéru od Alterny. Vždy po mytí ještě aplikuji do délek a konečků Kendi Oil od Bamboo.

A co estetické zákroky, jak na ně nahlížíte?

Petra: Myslím, že zkrášlování podobným způsobem je každého věc. Sama teď během podzimu absolvuju Yes Care , které nabízí salon YES VISAGE. Jedná se o neinvazivní proceduru, která je vhodná jako péče po létě a postará se o odstranění nežádoucí pigmentace. Navíc také chodím pravidelně na aplikaci řas, což je vlastně i důvod, proč se nemusím skoro vůbec líčit (úsměv).

Měníte nějak péči či své návyky, pokud se ocitnete na cestách?

Petra: Jedu-li za sluncem, vozím si s sebou hydratační masky a termální vodu ve spreji od La Roche Posay, která perfektně osvěží pleť i při těch nejvyšších teplotách. Na co jsem si v poslední době zvykla, je Real Food, nutričně vyvážené jídlo v podobě koktejlů. Naučila jsem se ho mít vždy s sebou, protože mi pomáhá překlenout dobu, kdy si nemůžu dát k jídlu nic pořádného a nechci hlad řešit fastfoodem. Koktejl si jednoduše připravím kdekoli a navíc mě těší fakt, že je to nejlepší alternativa ke zdravému jídlu v podobě nápoje. V minulosti jsem totiž absolvovala komplexní test potravinové intolerance, a proto se snažím vyhýbat tomu, co mi nedělá dobře.

 

A jaký je váš víkendový beauty rituál, pokud zůstáváte doma?

Petra: S dcerkou Ráchelkou máme náš společný rituál – aplikujeme si masky, povídáme si a je to náš soukromý společný čas jen ve dvou.

 

A co když máte volný čas jen pro sebe?

Petra: Snažím se chodit na zmiňované masáže, nebo třeba na jógu a teď v poslední době občas potrápím své tělo s osobním fitness trenérem v John Reed fitness. Ráda také trávím čas ochutnáváním dobrého jídla v různých vyhlášených restauracích. Tohle je oblíbená část víkendu, do které zapojuji i své přátele. Když ale nemám na nikoho náladu, zavřu se doma k dobrému filmu.

 

Co vás v životě nejvíce inspiruje?

Petra: Jsou to samozřejmě lidé z mého blízkého okolí a moje úžasná dcera Ráchel a přítel Ondřej.

Petra Svoboda

Petra svoboda

Perfektní dárek pro mě je…šperk.

Když jsem na pochybách…vyspím se na to.

Svůj život si nedokážu představit…bez lásky.

Foto: Amanda Kubiak, Text: Lucie Rohlíková

Lenka Salon24Comment