Zákaznice musí odejít vždy spokojená, říká majitelka pražského studia Anahita, pro kterou je práce posláním

20180628_100722.jpg
 

Svět krásy a duševní pohody mi byl vždy velice blízký,“ říká o sobě Anahit, majitelka stejnojmenného beauty salónu. Anahit se rozhodla splnit si svůj sen a dělat lidi krásnějšími. Přestože zpočátku pracovala ve zcela odlišném oboru jako lektorka ruského a anglického jazyka. „U nás v rodině bylo vzdělání základ. Moc mě bavilo učit se stále novým věcem, což ostatně platí dodnes,“ pokračuje.

Anahit to měla o to těžší, že není Češka, ale pochází z Arménie. Když přišla do Čech, neuměla jazyk, vše bylo naprosto jiné. Nejprve si otevřela malý obchůdek se zdravou výživou. „Hodně jsem se zajímala o to, co prodávám. Studovala jsem složení jednotlivých produktů, abych zákazníkům dokázala přesně říci, k čemu který olejíček slouží,“ vysvětluje začátky svého působení v České republice.

Právě díky své zvídavosti a píli se Anahit neustále posouvala dál. Když před sedmi lety začínala, hodně v té době frčela Ájurvedská medicína a přírodní kosmetika. „Hned jsem se o ni začala zajímat. Pokaždé, když se objevila nějaká novinka, snažila jsem se dozvědět maximu informací,“ vypráví s nadšením. Hodně ji začaly lákat masáže. Udělala si certifikát a v zadní části obchůdku začala provozovat masérské služby. Stále ji však lákala kosmetika.

Vše šlo tak nějak postupně a přirozeně. Absolvovala jsem několik kurzů na různé zkrášlující procedury, o které je velký zájem. A tak to mám dodnes. Jakmile se na trhu objeví novinka, hned se o ni zajímám, abych ji mohla svým zákaznicím nabídnout,“ pokračuje Anahit. Mezi velmi oblíbenou proceduru patří Lash lifting. Jde o speciální úpravu přírodních řas, které se natáčí nahoru a barví. Když se řasy nabarví a vyživí, působí hustší. Natáčením vznikne krásný tvar, a navíc to působí opravdu přirozeně. „Vždycky se těším na tu proměnu, když ode mě odchází klientka „jako nová a šťastná,“ dodává.

Anahit se od začátku ztotožnila s profesionální kosmetikou Janssen Cosmetics. „Vyhovuje mi, že je vhodná i na citlivou pleť. Všechny produkty této značky jsou velice pečlivě testované. A je pravda, že zákaznice jsou také spokojené, což mě jen utvrzuje v dobrém výběru,“ říká Anahit.

 
Studio Anahit
 

Anahit ve svém beauty salónu nabízí nejen kosmetické služby, ale také manikúru, pedikúru a již zmíněné masáže. Co se kosmetiky týče, její portfolio je skutečně obsáhlé. Můžete sem zajít na základní kosmetické ošetření pleti, ale také na detoxikační péči, nechat si nabarvit řasy a obočí, podstoupit různé omlazující procedury i příjemnou masáž obličeje a dekoltu.

Naprostým hitem je mikrojehličková mezoterapie, kterou bude Anahit nabízet od podzimu. Tato procedura spočívá v podnětu tvorby kolagenu a nových buněk, které kůži dokonale vypnou a má omlazující účinky. Dále zde můžete využít depilační služby a nechat se profesionálně nalíčit.

Do budoucna bych se ráda více zaměřila na přístrojovou kosmetiku a více se věnovala vizážistice – hlavně svatebnímu líčení. Mnoho zákaznic má zájem i o rady a tipy, jak se snadno a hezky nalíčit. V tomto směru vidím velký potenciál." svěřuje se nám se svými nemalými cíli.

Anahit používá náš rezervační systém Salon24. Zajímalo nás tedy, jak konkrétně jí tato služba pomohla. Díky viditelnosti na platformě Salon24 se dostala do povědomí a získala své první objednávky.

Své spolupracovníky si vybírá velmi obezřetně, protože kvalita nabízených služeb je pro ni to nejdůležitější. „Chci spolupracovat pouze s profesionály ve svém oboru, kteří navíc budou otevření novým věcem. Například u manikérky se mi líbí, když kromě klasické úpravy nehtů přidá i něco navíc, třeba složitější dekorace, aby mohla dát zákazníkům tu přidanou hodnotu,“ vysvětluje Anahit svůj záměr. Zároveň je pro ni důležité, aby její kolegyně dbaly na svůj zevnějšek. „Když vidíte kadeřnici s neupravenými vlasy nebo manikérku s okousanými nehty, příliš věrohodně to nepůsobí,“ dodává.

Na své práci ji nejvíce baví péče a starost o zákazníky. „Zákaznice ke mně mají důvěru, vytváří se mezi námi určité pouto. Když ke mně přijdou, vědí, že si mohou odpočinout, nechat se opečovávat a odejdou spokojené. To je pro mě ta největší odměna,“ říká Anahit. Zároveň se snaží ženám poradit, jak pečovat o svou pleť, jakou kosmetiku používat a co všechno pro sebe mohou udělat.

Anahit je velice aktivní žena, která moc neumí odpočívat. Protože však dbá na svůj zevnějšek (skutečně vypadá výborně – pozn. redaktorky Martiny), ráda si zajde na manikúru, pedikúru a ke kadeřnici. Skvěle dokáže vypnout při masáži, kterou miluje. „O pleť se ale starám zásadně sama,“ dodává s úsměvem.

Konkurence je v beauty oboru velmi silná. Anahit však obavy nemá. „Já s nikým nesoupeřím. Říkám si, že když člověk dělá svou práci poctivě a profesionálně, lidé si ho najdou sami. A zatím to funguje. Neustále se snažím rozšiřovat své služby, což mají zákaznice rády,“ uzavírá Anahit náš rozhovor.

 
Studio Anahit.jpeg

Anahit

S nikým nesoupeřím. Říkám si, že když člověk dělá svou práci poctivě a profesionálně, lidé si ho najdou sami.

Text: Martina Richterová, Foto: Archiv Anahit


Lenka Salon24Comment