"Naším přáním je zlepšit povědomí o tom, co znamená péče o přírodní nehty a pozvednout vzdělanost manikérek na vyšší úroveň" míní zakladatelky studia Vědomá krása

 
Vědomá krása

Až budeme potkávat všude tam, kam vkročíme, vzdělané klientky a manikérky, ocitneme se v pomyslném „manikérském sedmém nebi“. A poté s klidem odkráčíme do důchodu,“ shodují se s úsměvem Andy a Verča, které společně vedou nehtové studio Vědomá krása. Protože nehty jsou vizitkou každé ženy, a především ty zdravé, zaměřují se právě na tento obor. V následujícím rozhovoru se dozvíte více o jejich podnikání, plánech do budoucna i životě obecně.

 

Co vás na oboru krásy láká? Můžete nám popsat cestu, která vás přivedla do beauty oboru?

Andy: Krása jako taková se prolíná mým životem již od mých školních let. Vždy se mi líbily ženy, které byly upravené a zároveň působily přirozeně. Prostě věděly, jak na to. A to bylo asi to „ono“, co mě lákalo. I já totiž chtěla vědět, jak na to. A tak jsem začala studovat střední kosmetickou školu. V rámci studia jsem se účastnila různých společenských akcí, přehlídek a soutěží, a tak se rychle líčení stalo mojí vášní. Po maturitě jsem ještě rok studovala vizážistiku a image jako samostatný obor. Stejně tak mě ale pohltila i manikúra. Oba tyto obory nakonec tvořily mou pracovní náplň několik let, postupem času se pro mě líčení stalo koníčkem a péče o nehty srdeční záležitostí.

Verča: Oproti Andy jsem v oboru relativní nováček. V roce 2012 jsem se rozhodla trochu změnit svůj životní styl, s nímž mimo jiné souviselo i složení kosmetiky a jeho vliv na lidský organismus i na planetu. Nespokojím se s málem, a proto jsem hledala odpovědi na své otázky u autorit jako je WHO, databáze PubMed a SD, European Commision sectors Cosmetics, PETA apod. Vše, co jsem se naučila, jsem pak využila při hledání vhodné šetrné nehtové kosmetiky pro Andy. Když jsem ji objevila, zamilovala jsem se do ní a rozhodla jsem se udělat si rekvalifikaci v oboru manikúry, pedikúry a nehtové modeláže. To už byl jen krůček k rodinnému projektu Vědomá krása.

 

Proč jste se rozhodly podnikat?

Andy: Na živnostenský list jsem pracovala s menšími přestávkami již od školy. To, co nás ale s Veronikou vedlo k tomu, že jsme se rozhodly založit vlastní firmu a našemu podnikání dát nový, větší rozměr, byl rozhodně vývoj vpřed. Po návratu z mateřské dovolené jsem pracovala pro několik salonů. Díky mé letité praxi má moje manikérská péče již rozpoznatelný velmi pečlivý rukopis, který byl ze začátku mého působení v salonech vždy ceněný jak majiteli, tak klienty. Po čase jsem se ale vždy dostala do situace, kdy jsem byla tlačena k tomu, abych svou práci v rámci zvýšení obratů urychlovala. Což ve zkratce znamenalo: pracuj rychleji, ono, jim to takhle stačí…, hlavně ať stihneš více platících klientů. Tento vyžadovaný způsob práce pro mě vždy byl, je a bude neakceptovatelný. Svým klientkám chci věnovat tolik času, kolik je třeba, proto je pro mě každá péče zcela individuální záležitostí. Obávám se, že tímto, jsem se jako zaměstnanec stala neumístitelná (úsměv).

 Verča: Pro mě bylo podnikání tím posledním, čím bych se chtěla ve svém životě zabývat. Roky jsem byla typickým spokojeným, po kariérním žebříčku lezoucím zaměstnancem (úsměv). Předposledních šest let jsem pracovala jako finanční ředitelka a manažerka controlingu v nadnárodních korporacích. Stres a vypětí ale způsobilo, že za posledních šest let, jsem se navzdory svým plánům, stala plným invalidním důchodcem. I proto - „změna je život“ a tak jsem se, stejně jako Andy, stala jako zaměstnanec zcela neumístitelná. Takže podnikáme společně.

 
 

 

Povězte nám, jak pečujete o své klienty? V čem jsou vaše služby unikátní?

Návštěva našeho studia začíná vstupním pohovorem s klientkou či klientem, kdy si manikérka vyplní zákaznickou kartu, a poté si udělá opravdu odbornou analýzu nehtů. Průběh jednotlivých procedur se individuálně mění na základě získaných informací, našich zkušeností a v neposlední řadě přání našich klientů a klientek. Správná analýza a definování toho, čeho bychom chtěly v budoucnu dosáhnout, je pro nás klíčové. Teprve poté můžeme začít pracovat. Setkáváte se také s takovýmto přístupem u vaší manikérky?


Jaký druh služeb nabízíte?

Zaměřujeme se především na péči o přírodní nehty a o nehty, které jsou jakkoliv poškozené. Pro milovnice gelových nehtů máme dva unikátní přírodní gelové systémy, díky nimž jsme schopné vykouzlit krásné, přirozeně vypadající nehty, takřka z ničeho. Sezónně nabízíme také kosmetickou pedikúru (přes léto, v plesové sezóně, na svatby apod.).


Jaká je vaše strategie ve výběru kosmetiky, se kterou pracujete?

Pro náš projekt Vědomá krása jsme původně hledaly výrobce gellaků, které by byly šetrné k lidskému zdraví, neobsahovaly složky živočišného původu a různé diskutabilní ingredience. Neméně důležité pro nás bylo i to, aby aplikace a odstranění byly co nejšetrnější k přírodním nehtům. „Objevení“ značky Bio Sculpture, která vyrábí v této kvalitě gely na nehty, předčilo naše požadavky. Spolupráce s touto renomovanou a celosvětově uznávanou jihoafrickou značkou, byla pro nás jasnou volbou.

Co by vás potěšilo, kdyby vaše klientela říkala o vašem salonu?

Že navštívili odpočinkové místo s uvolněnou atmosférou, kde se mohou cítit jako doma, ale zároveň se jim dostalo vysoce profesionální péče a poradenství.

 
S jakými překážkami jste se v začátcích musely poprat?

Největší výzvou, bylo složení několika mezinárodních zkoušek u celosvětově renomované společnosti Bio Sculpture, jejíž produkty jsme chtěly používat v našem nehtovém studiu Vědomá krása. Příprava na zkoušky trvala téměř rok. Stála nás hodiny intenzivního studia v angličtině a noční tréninky. S touto „překážkou“ jsme se ale popraly opravdu rády. A proč? Protože Bio Sculpture, to jsou zdravější gelové nehty. A my jsme bytostně přesvědčené o tom, že si je naše klientky zaslouží.

 

Co vás na své práci baví nejvíce?

Andy: Všechno, asi to bude znít příliš odevzdaně, ale péči o nehty jako službu takovou prostě miluji. Je to pro mě už roky srdeční záležitost.

Verča: Mě zase naplňuje větší kontakt s různorodými lidmi. Obě nás ale baví ten překvapený a velmi spokojený výraz nových klientek a klientů, když vidí výsledek po naší manikúře. To, že jim umíme poradit a oni se vrací s nadšením, že se jim kvalita nehtů a stav rukou zlepšil, to je pocit k nezaplacení!

 

Ještě nám povězte, jaké máte plány do budoucna?

Projekt Vědomá krása jsme připravovaly čtyři roky. Otevřením nehtového studia letos v květnu jsme zahájily fázi “when dreams come true …“. V budoucnu plánujeme školení pro manikérky. Těšit se mohou rovněž naše klientky, pro které chystáme tematické eventy a semináře.


Co činí váš zákaznický servis unikátní?

Kromě služeb, které v dnešní době považujeme za zcela standardní, jako je platba kartou a on-line rezervační systém pro objednávky od Salon24, máme pro naši klientelu ve standardu přichystáno i několik unikátních drobností, jako osobní pilníky či lahodné signature nápoje a pochutiny v duchu myšlenky našeho studia Vědomé krásy.

 
 

Text: Martina Richterová, Foto: Archiv Vědomá krása 
Lenka Salon24Comment